wtorek, 29 marca 2016

Każdy człowiek ma prawo wybrać własną drogę przez świat.
Niezgodna w interpretacji Anny Dereszowskiej.

Od zawsze uważałam, że audiobooki nie mogą równać się papierowym książkom. Bardzo długo nie mogłam się przekonać do idei, że ktoś mi czyta książkę i nadaje jej własną interpretację, aż pewnego razu znalazłam na nie swój sposób. Ostatnio zmieniłam swój środek transportu zawożący mnie do pracy. Komunikację miejską zastąpiłam dużo bardziej komfortową jazdą samochodem. Niestety bardzo szybko zauważyłam, że coraz mniej czasu poświęcam na czytanie książek i dzięki temu przypominałam sobie właśnie o audiobookach. I co? I strzał w dziesiątkę! Od pewnego czasu jestem oazą spokoju, bo stanie w korkach umila mi głos lektora. Ten format jest idealny dla ludzi, którzy z różnych powodów nie mogą przeczytać książki, a nie chcą nawet na chwilę rozstać się z literaturą.




czwartek, 24 marca 2016

Kawowy tag książkowy!


Poranna kawa to jeden z najprzyjemniejszych momentów każdego dnia. Wiele z nas nie wyobraża sobie innego scenariusza, niż filiżanka aromatycznego napoju tuż po przebudzeniu. To najbardziej powszechne uzależnienie, jakie zna ludzkość. Różnimy się w swoich gustach, bo istnieją fani czarnej i gorzkiej, inni piją ją wyłącznie z cukrem i mlekiem, ale łączy nas jedno – nie potrafimy funkcjonować bez kofeiny.

wtorek, 22 marca 2016

Niesamowite, że rzeczy na zawsze zapadające w pamięć chciałoby się zapomnieć, a te, których kurczowo się trzymasz, ulatują niczym piasek na wietrze.
Przypadki Callie i Kaydena. Jessica Sorensen.


Doświadczenia z dzieciństwa kształtują rozwój człowieka i mogą mieć wpływ na umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami w życiu dorosłym. Większość nigdy nie wyrasta z bolesnych uczuć, których doświadczyli. Kiedy przychodzi czas, aby wziąć udział w wyścigu - jakim jest dorosłe życie, stają na starcie głęboko zranieni. Właśnie w takiej sytuacji znajdują się nasi główni bohaterowie, którzy muszą stawić czoła traumie z dzieciństwa. 
Czy będzie im dane przekonać się o uzdrawiającej sile miłości?


piątek, 18 marca 2016

Wielcy i sławni. Ciekawość – to pierwszy stopień do…wiedzy.
Kim był Leonardo da Vinci?



Zdobywanie wiedzy i umiejętności nie musi być żmudną przeprawą przez szkolne podręczniki. Wykorzystując dziecięcą ciekawość świata i łącząc przyjemne z pożytecznym wystarczy, że zrezygnujemy z suchych faktów, a sięgniemy po powieść z wciągającą fabułą. Taka forma nauki z pewnością utkwi naszym pociechom w pamięci.




środa, 16 marca 2016

To nie w lustrze widzimy swoje prawdziwe odbicie,
tylko w oczach innych.
Jutro. Guillaume Musso.


Guillaume Musso to autor, po którego książki sięgam w ciemno - zawsze są doskonale napisane i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Wątek kryminalny, zwroty akcji, mylne tropy, nieprzewidywalność i zaskakujące zakończenie - to wszystko i o wiele więcej znajdziemy w powieści "Jutro", która w niesamowity sposób łączy ze sobą dwa światy - przeszłość i teraźniejszość.


poniedziałek, 14 marca 2016

POGADUCHY U AGUCHY TAG!


Od pewnego czasu należę do fantastycznej grupy na Facebooku, którą tworzą świetni blogerzy i książkoholicy. Właśnie dzięki nim udało Nam się wspólnie stworzyć wspólny TAG!

środa, 9 marca 2016

NAJLEPSZE KSIĄŻKI ROKU 2015
Wyniki plebiscytu Lubimyczytac.pl



Co tak naprawdę lubimy czytać?

Ponad 33 tysiące osób (dokładnie 33329) zagłosowało w plebiscycie na najlepsze książki roku 2015. Imponująca liczba. To właśnie dzięki Waszym głosom udało się wybrać najlepsze pozycje w 10 głównych kategoriach!

poniedziałek, 7 marca 2016

PRZEDPREMIEROWO
Kolorowanka - Twoja niezwykła podróż.
100 najpiękniejszych miejsc na świecie


Kto by pomyślał, że będąc w takim wieku znajdę czas i ochotę na powrót to ulubionego i zapomnianego zajęcia z dzieciństwa jakim jest właśnie kolorowanie. Szał kolorowania dla dorosłych to nowy sposób na relaks, odstresowanie, przyjemność, kreatywność. To nowa moda i nowa kategoria książek, które sprzedają się w Europie w kilkusettysięcznych nakładach. 





czwartek, 3 marca 2016

Nigdy nie wolno przestać wierzyć. To najważniejsze.
Światło, którego nie widać. Anthony Doerr


Jak nazywamy światło widzialne? Nazywamy je kolorem. Ale spektrum fal elektromagnetycznych rozciąga się od zera do nieskończoności, a zatem, dzieci, z matematycznego punktu widzenia całe światło jest niewidzialne.

Anthony Doerr został laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród świata. Przyniosła mu ją powieść "Światło, którego nie widać" - powieść o miłości niewidomej Francuzki i niemieckiego żołnierza podczas II wojny światowej.