wtorek, 14 czerwca 2016

Życie pisze różne scenariusze, ale to ty jesteś główną
bohaterką w swoim życiu.
Tylko Ty. Gabriela Gargaś.


Stara miłość nie rdzewieje – to stare jak świat porzekadło, które w całej swej prostocie zawiera ziarno prawdy. Pierwsza miłość jest najpiękniejsza, najbardziej romantyczna, opatrzona potężnym ładunkiem emocjonalnym. Zwykle przemija, ale lubi też powracać, nierzadko po wielu latach sprawiając, że nasz poukładany świat na powrót zostaje wywrócony do góry nogami. Gabriela Gargaś w swojej powieści stworzyła dwa równoległe światy, dzięki którym możemy poznać życie i historię dwóch głównych bohaterek. Paulina - samotna mama nastoletniej Bianki i Ewa - adoptowana w dzieciństwie kobieta zmagająca się z demonami przeszłości. Mimo, iż każda z nich jest na innym etapie życia i opowiada swoją zupełnie inną historię to łączy je prawdziwa i  wieloletnia przyjaźń, która pozwala przetrwać najgorsze momenty.

Poukładane i na swój sposób szczęśliwe życie Pauliny w jednej chwili rujnuje przypadkowe spotkanie po latach z miłością jej życia - mężczyzną, z którym wyobrażała sobie wspólną przyszłość. Wszystko mogłoby skończyć się happy endem, gdyby bohaterka kilkanaście lat temu podjęła zupełnie inną decyzję...


Ewa razem z mężem od wielu lat bez, powodzenia starała się o dziecko. Pewnego dnia wspólnie podejmują bardzo ważna decyzję i decydują się na adopcję tworząc przy tym szczęśliwą rodzinę dla bliźniaków. Niestety jak to zazwyczaj bywa do związku Michała i Ewy zaczyna wkradać się rutynowa codzienność...


Obie dojrzałe i doświadczone życiowo kobiety stają przed trudnym wyborem.
Co zrobią i czy wybiorą słusznie?


To moja druga i na pewno nie ostatnia powieść Gabrieli Gargaś. Kiedy przeczytałam pierwszą stronę Tylko Ty wiedziałam, że nie będę potrafiła nawet na chwilę oderwać się od lektury. Emocje rzucające na kolana, niepokój i napięcie, które na długo pozostawia bałagan w głowie. Książka jest po prostu fenomenalna i fantastyczna. Trafia dokładnie w serce czytelnika. Każde słowo i zdanie idealnie ze sobą współgra. Po raz kolejny autorka czaruje swoim kunsztem pisarskim czytelnika. Jestem oczarowana i zachwycona!


Jeżeli szukasz sentymentalnej. wzruszającej i poruszającej powieści z gwarantowanym wybuchem emocji to polecam z czystym sumieniem książki Gabrieli Gargaś, która po raz kolejny przypomina, że pojawiliśmy się na ziemi po to, aby nauczyć się kochać. 

Książka o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Opowieść o tym, jak trudne i wymagające odwagi jest adopcyjne rodzicielstwo. Wzruszająca, niekiedy smutna, chwilami zabawna historia o tym, jak trudnych wyborów musimy niekiedy dokonać, o silnej chęci odkrycia swoich korzeni, o potrzebie miłości, którą każdy z nas nosi w sobie.


4 komentarze:

 1. Czytałam i wzruszałam się do łez. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tej książce. Muszę przyznać, że mnie zaintrygowałaś i z chęcią bym sięgnęła po ten tytuł, ale nie będzie on moim priorytetem. :)
  Pozdrawiam!
  #Ivy z Bluszczowych Recenzji, która zaprasza na Bluszczowy Book Tour z [Jedynym piratem na imprezie] Lindsey Stirling!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam prezentowanej przez Ciebie powieści, ale czytałam inne książki autorki i śmiało mogę napisać, że są świetne, dlatego powyższy tytuł będę miała również na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Twórczość Gargaś mam w planach!

  OdpowiedzUsuń