piątek, 18 marca 2016

Wielcy i sławni. Ciekawość – to pierwszy stopień do…wiedzy.
Kim był Leonardo da Vinci?Zdobywanie wiedzy i umiejętności nie musi być żmudną przeprawą przez szkolne podręczniki. Wykorzystując dziecięcą ciekawość świata i łącząc przyjemne z pożytecznym wystarczy, że zrezygnujemy z suchych faktów, a sięgniemy po powieść z wciągającą fabułą. Taka forma nauki z pewnością utkwi naszym pociechom w pamięci.

Seria książek „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.
 Jak dotąd w serii ukazały się już książeczki o Albercie Einsteinie, Marii Curie - Skłodowskiej oraz Thomasie Alva Edisonie. Teraz przyszedł czas na Leonarda da Vinci. 


Czy Leonardo da Vinci był wielkim malarzem? Odkrywcą? Niezwykłym wynalazcą, wyprzedzającym swoją epokę? A może wszystkim tym jednocześnie?

Jakie obrazy jego autorstwa do dziś pozostają przedmiotem fascynacji miłośników sztuki na całym świecie?

Jakie pomysły Leonarda znalazły zastosowanie we współczesnej technice?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także na wiele innych, znajdziecie w książce „Kim był Leonardo da Vinci?”.

Najważniejsze do dać dziecku wzór do naśladowania, a tutaj mamy ich całą masę! Czytelnicy mogą śledzić losy naukowców z zaciekawieniem, przy okazji zdobywając cenną wiedzę na temat osób, których wstyd nie znać.

           Wydanie książki jest naprawdę bardzo ciekawe. Twarda oprawa podkreśla wagę zawartych w powieści informacji. W każdym tomie znajdziemy również wiele czarno-białych rysunków, map i schematów czy wydarzeń historycznych. Na końcu każdej części znajdują się również kalendaria z najważniejszymi datami, które pokazują przebieg życia opisywanej postaci i sytuują je na tle wydarzeń z historii świata.


 Idealna propozycja dla ciekawskich maluchów!
Gwarantuję, że po lekturze Wasza pociecha zapragnie zostać jednym z Wielkim i Sławnych :)
4 komentarze:

 1. Nooo... ciekawe! :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej serii, ale z chęcią ją sobie zapiszę! Moja córcia jest jeszcze za malutka, ale kiedyś na pewno postaram się jej podsunąć te książki :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. To raczej nie dla mnie, ale okładki są świetne ;)

  OdpowiedzUsuń